Výrobca: EatGreen
Kód produktu: 7254
Dostupnosť: Vypredané
2.99€

Prírodná hubka do kuchyne EatGreen Lufa

Vďaka 100 % prírodnému pôvodu ju môžete bez problémov kompostovať aj v domácich kompostéroch. Z celej lufy si môžete vytvoriť menšie špongie, ktoré využijete všade, kde ste potrebovali starú plastovú špongiu. Perfektne slúži v kuchyni, kúpeľni alebo pri čistení ostatných povrchov.

Čo je to lufa? Lufa je rastlinka, ktorá rastie po celý rok, s krásnymi žltými kvetmi, zaguľatenými listami a zelenými plodmi, ktoré vyzerajú ako uhorky. Najznámejším druhom je Lufa valcovitá (Luffa aegyptiaca alebo Luffa cylindrica), ktorej sušené plody sa používajú na výrobu prírodnej hubky do kúpeľne či kuchyne.

Tak ako aj plastová špongia, tak aj lufa má dva typy čistiacej plochy. Jemnejšia vonkajšia a vnútorná drsnejšia plocha na odolnejšiu špinu.

Jej špeciálne využitie nájdete aj pri očiste pokožky. Raz za čas si jemnými krúživými pohybmi môžete očistiť pokožku od odumretých buniek. Získate tak čistú a hebkú pokožku a zároveň ju príjemne prekrvíte. Po takomto čistení je dobré telo opláchnuť studenou alebo aspoň vlažnou vodou, aby sa uzavreli póry a podporilo prekrvenie. Uvidíte ako sviežo sa budete cítiť.

Nepoužívajte lufu na podráždenú alebo poškodenú pokožku.

Starostlivosť o lufu:  Po každom použití lufu poriadne prepláchnite a nechajte ju odkvapkať a vysušiť na vzdušnom mieste. Raz za čas ju môžete dezinfikovať. Vďaka tejto starostlivosti vám jedna špongia bude slúžiť mesiace.

Ďalšie informácie: Rozmer cca. 15 cm Priemer 4-6 cm.

100 % prírodná.

100 % kompostovateľná

Krajina pôvodu: Vietnam

Napísať recenziu

Prosím prihláste sa alebo zaregistrujte pre pridanie recenzie